Ve čtvrtek krátce před 20. hodinou dostali operační důstojníci policie informaci o zběsilé jízdě řidiče Škody Octavie, který neuposlechl výzvy k zastavení a ujížděl policistům Lidickou třídou ve směru na Český Krumlov.

„V následujících čtyřiceti minutách se do pátrání po vozidle zapojily hlídky českobudějovických policejních obvodních oddělení, oddělení hlídkové služby a dopravní policisté,“ vyjmenovala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Nejdřív se řidič hlídkám ztratil, ale brzy se na linku 158 ozval svědek, který oznámil, že po Novohradské jede řidič ve škodovce velkou rychlostí a je nebezpečný pro okolí.

Pokračoval směrem na Srubec, projel Ledenicemi, Vranínem, Štěpánovicemi a v Lišově opustil okresní silnice, najel na hlavní tah z Českých Budějovic na Jindřichův Hradec a vracel se do krajského města. Na jeho okraji projel rovně velkou okružní křižovatku na Okružní ulici, místy se hnal rychlostí přesahující 130 km/h. Pokračoval dál na Rudolfovskou třídu, kde způsobil dopravní nehodu, při níž se lehce zranil.

Když ho policisté zadrželi, přišel se zvláštním vysvětlením. „Chtěl vyzkoušet jaké to je, když ho honí policisté. Chtěl zažít ten adrenalin,“ popsala Krausová a dodala, že policisté zjistili, že muž si auto vypůjčil od kamaráda a že má zadržený řidičský průkaz. Následný test na drogy byl pozitivní.

Řidič putoval do policejní cely. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„V souvislosti s hazardní jízdou tohoto řidiče hledáme svědky, kteří mají záznam jeho jízdy na palubních kamerách, či přímo očité svědky, které svou jízdou ohrozil,“ uvedla mluvčí s tím, že svědci mohou volat na linku 974 226 250.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.