K činu mělo dojít loni v únoru, kdy devětapadesátiletý muž hlídal vnučku. Podle obžaloby ji večer, zatímco byli její rodiče na oslavě, znásilnil. Když za ním dívka po zavolání přišla, díval se v televizi na pornografii. Následně po stažení spodního prádla začal s jejím osaháváním. Snahu o odstrčení nebral muž v potaz, ve svém jednání naopak pokračoval a masturboval. K souloži nedošlo, za trestný čin znásilnění se ale považuje právě i osahávání.

Obžalovaný se před soudem k činu přiznal. Podle svých slov měl tehdy problém s alkoholem, který trval dohromady devět let. Ještě před příjezdem vnučky vypil asi půl litru zelené a půlku piva.

„Kdybych nebyl pod vlivem, tak se to nestane. Děti ke mně jezdily rády. Podstoupil jsem pak léčení, které jsem dokončil,“ uvedl starší muž u soudu s tím, že všeho lituje a od té doby prý nepije.

Jak přesně večer probíhal, si nepamatuje. Zato dívka se s tím, co se stalo, svěřila rodičům a otec si to jel s obviněným vyříkat. „Říkal, že si půjde pro lano,“ popsal otec dívky před soudem dědovu reakci.

O svém prarodiči už nechce vnučka podle otce slyšet. „Od té doby s ním nebyla v žádném kontaktu,“ potvrdila u soudu její matka. I přes tuto zkušenost chodí dívka do školy. Podle rodičů má dobrý prospěch, navštěvuje zájmový kroužek.

Soudní líčení bude pokračovat, obžalovanému hrozí za znásilnění dítěte mladšího patnácti let trest vězení ve výši pět až dvanáct let. Rozhodne se také o zaplacení náhrady nemajetkové újmy čtvrt milionu korun. U soudu projevil obžalovaný zájem o uzavření dohody o vině a trestu.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.