Silnice mezi Novým Jičínem a Hranicemi, která v současné době prochází přestavbou na dálnici D48, je kvůli dopravním omezením a zúžení provozu na dva jízdní pruhy pro většinu řidičů spojená s komplikovanou jízdou.

V úterý ji navíc zcela uzavřela havárie čtyřnápravového domíchávače, který se převrátil napříč oběma jízdními pruhy. Na místě kromě policistů zasahovaly i tři hasičské jednotky.

„Nehoda nám byla ohlášena čtyři minuty před jedenáctou hodinou dopoledne. K zásahu byly operačním střediskem vyslány hasičské jednotky ze stanice v Novém Jičíně a obce Starý Jičín,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Jakub Kozák.„Nehoda zcela uzavřela provoz na komunikaci, jeden člověk se lehce zranil. Hasiči na domíchávači provedli protipožární opatření, drobný únik hydraulického oleje zasypali sorbentem,“ přiblížil Kozák.

Aby bylo možné těžký vůz, který byl naštěstí bez nákladu, postavit zpět na kola, povolal velitel zásahu automobilový jeřáb a vyprošťovací speciál ze stanice v Ostravě-Zábřehu. Pod automobil hasiči připravili nafukovací vaky a pomocí jeřábu a navijáku domíchávač postavili. Vůz pak na tažné tyči odtáhli na nedaleké parkoviště, kde si ho k dalšímu řešení převzal majitel.

„Podle předběžných zjištění řidič nezvládl řízení, dostal smyk a vůz se převrátil na bok. Podle dechové zkoušky před jízdou nepožil alkohol,“ informovala policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že dopravu museli policisté odklánět na D1 a to až do půl třetí, kdy byl provoz znovu obnoven.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.