Vážná nehoda uzavřela dopoledne silnici číslo 34 mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. U Horního Žďáru se střetla dvě osobní auta značky Škoda.

„Dvaadvacetiletá řidička vozidla značky Škoda Octavia jedoucí ve směru od Jindřichova Hradce z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem značky Škoda Fabia,“ popsal jihočeský policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Dvaaosmdesátiletá spolujezdkyně z fabie zraněním na místě podlehla. Řidiče z téhož vozu transportoval vrtulník do nemocnice v Českých Budějovicích. Šoférka octavie zamířila do jindřichohradecké nemocnice sanitkou.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

„Příčinami vzniku této tragické dopravní nehody se nyní zabývají jindřichohradečtí dopravní policisté,“ doplnil Šupík.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Silnice byla několik hodin uzavřená, průjezdná byla opět až před šestnáctou hodinou. Na objízdné trase přes obce Dolní Pěna, Číměř a Lásenice byl provoz plynulý bez velkého zdržení.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.