Podle nyní zveřejněných informací se nebezpečné situace odehrály v pátek po poledni v České Vsi. První konflikt nastal ve chvíli, kdy začal dvaatřicetiletý šofér nákladního vozu s návěsem předjíždět Škodu Superb řízenou šestačtyřicetiletým mužem.

„Řidič škodovky se nedržel při pravém okraji vozovky a vjel předjíždějícímu náklaďáku do jízdní dráhy, čímž došlo ke střetu levé zadní části superbu s pravou přední boční částí nákladního vozu,“ popsala policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Řidič nákladní soupravy poté nezastavil a pokračoval v jízdě směrem ke státní hranici, stíhán druhým šoférem. Cestou se snažil předjet další osobní auto a také jeho řidič mu začal v manévru bránit.

„Přidával plyn, přejížděl do protisměru a následně soupravu vybržďoval,“ nastínila Skoupilová.

Vše pak vyvrcholilo na světelné křižovatce v Mikulovicích, kde řidiči obou osobních aut nákladnímu vozu zablokovali cestu. Následovala slovní potyčka a nakonec i strkanice.

Škodu na osobním autě a tahači policisté předběžně vyčíslili na padesát tisíc korun, dechové zkoušky měly u všech tří mužů negativní výsledek. Okolnostmi obou situací včetně toho, zda jim nepředcházel nějaký další konflikt, i motivy chování účastníků se policisté nadále zabývají.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.