Vážná nehoda se stala krátce před 12. hodinou.

Na křižovatce ulic Veletržní a Janovského zastavila modrá Škoda Octavia u přechodu, po kterém šla žena s kočárkem. V tu chvíli však do škodovky zezadu narazila bílá dodávka, čímž modrý vůz natlačila na chodkyni vezoucí kočárek.

„Záchranáři na místě zjistili, že dítě utrpělo vážný úraz hlavy, museli jsme jej uvést do umělého spánku a zajistit dýchací cesty. Žena byla při vědomí a má uraz hlavy,“ popsala mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová s tím, že oba pacienti byli převezeni do nemocnice. Na místě je také policejní psycholog.

Veletržní ulice byla asi dvě hodiny uzavřená, policisté na místě odkláněli dopravu. „Probíhá vyšetřování nehody,“ doplnili policisté.

K situaci se na Facebooku vyjádřil i starosta Prahy 7, kde se nehoda stala. „V reakci na ni požádáme o omezení rychlosti v tomto úseku na 30 km/h a o měření rychlosti, aby toto omezení bylo respektováno. Zraněným jsme samozřejmě nabídli pomoc městské části,“ uvedl Jan Čižinský.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.