Státní zástupce se ale proti listopadovému rozhodnutí odvolal, předseda senátu Roman Lada nicméně jeho odvolání odmítl. O události informoval server iRozhlas.

Pražský krajský soud už v této věci rozhodoval, když v říjnu loňského roku zamítl mírnější trest pro bývalou ředitelku. Soudkyni Lucii Kantorové posléze odvolací soudci vyčetli, že její závěry byly předčasné, případ správně neposoudila, nepředvolala některé svědky nebo špatně určila právní kvalifikaci. Oproti tomuto rozhodnutí uznal soud ženu vinnou nejen z padělání veřejné listiny, ale také z podvodu.

Bývalá ředitelka uvedla, že nevěděla, že jde o padělek vysokoškolského diplomu. Po celou dobu měla za to, že diplom vlastní oprávněně. Její právnička také uváděla, že motivací ženy nebyl majetkový prospěch, ale naplňovala ji práce s dětmi, kterou považovala za své poslání.

Žena působila jako učitelka od roku 2007, poté do roku 2020 vedla základní školu v Libčicích nad Vltavou. Po celou dobu se prokazovala falešným diplomem. Kopie dokumentu začala ve veřejném prostoru kolovat po stížnostech rodičů na vedení školy. Žena na post ředitelky následně rezignovala. Rodiče a zřizovatel školy pak podali na bývalou ředitelku trestní oznámení.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.