Před rokem se hvězda muzikálů rozhodla vyměnit bydlení v rušném centru Holešovic za nový byt ve Starých Ďáblicích. Ačkoliv je to stále Praha, je okolí nové bytové zástavby velmi klidné a plné zeleně. Byť není hereččin nový domov nijak zvlášť velký, působí útulným dojmem a vše důležité v něm má své místo.

Praktické zařízení bytu je Hančina práce, sama se chopila i návrhů vestavěných skříní, polic a kuchyňské linky na míru. „Všechno to bylo na milimetr vypočítané a musím říct, že jsem měla úžasného truhláře ze svých rodných Strakonic. Byl neskutečně šikovný a všechno udělal přesně tak, jak jsem si přála,“ pochvaluje si herečka.

Od řešení finálních úprav bytu si neodpočinula dokonce ani během pobytu v nemocnici. „Všechny ty dodělávky jsem vymýšlela v nemocnici. Byla jsem na operaci a některé ty vychytávky jsem řešila z nemocničního lůžka,“ řekla s úsměvem.

Srdcem celého bytu je útulný obývací pokoj, ze kterého už na pohled vyzařuje klid a pohodlí. Světlé stěny kontrastně lemuje tmavý nábytek a mezi ním je světle fialová rozkládací pohovka. Herečka ji vybírala s opravdovým důrazem na pohodlí kvůli komfortnímu přespání rodiny a přátel, kteří ji s oblibou navštěvují. U velkého francouzského okna se vstupem na terasu má světlé křeslo s podnožkou, kde si vedle rodinných fotografií na odkládacím stolku ráda čte.

Výrazným prvkem obývacího pokoje je také tmavý skleník plný nejrůznějších sklenic a hrníčků. Jeden z barevných porcelánových setů dostali hereččini rodiče jako svatební dar. Kvůli stěhování do téměř o polovinu menšího bytu se herečka musela zbavit spousty obrázků, ale ty, kterých si váží, mají i v novém bytě své jisté místo. Na stěnách tak můžete vidět další svatební dar rodičů, tentokrát v podobě obrazu, rodinné fotografie nebo celou řadu děl zpěvaččiny dobré kamarádky Ivy Hüttnerové. „Ty její obrázky hladí. Už jsem jí říkala, že tady můžeme dělat takovou její soukromou výstavu,“ směje se Hanka.

Království marokánek

S obývacím pokojem je spojena kuchyň, které vévodí praktický kuchyňský ostrůvek a bílá linka vyrobená na míru. Právě propojení kuchyně s obývacím pokojem si herečka velmi pochvaluje. Při návštěvách jí to umožňuje svědomitě plnit roli hostitelky a zároveň je stále v centru zábavy a dění. „Když sem přijdou kamarádi nebo jakákoliv jiná návštěva, nic mi neujde. Všechno slyším, u všeho jsem a do všeho můžu zasahovat, což je super,“ říká usměvavá zpěvačka.

A právě díky návštěvám tráví v kuchyni hodně času. Autorku úspěšné kuchařky U stolu s Hankou Křížkovou nejvíce těší vařit a péct pro druhé a například v předvánočním období již tradičně připravuje pro své blízké vyhlášené marokánky.

Místo pro vše důležité

Z chodby s velkými vestavěnými skříněmi se vejde do moderně zařízené koupelny s prostorným sprchovým koutem, ale i do útulné ložnice. Ta se skládá ze dvou důmyslně oddělených částí. Samotná postel je policovou stěnou oddělena od malé tělocvičny s rotopedem a vedle vestavěných skříní je i pracovní koutek.

Pracovně je herečka přitom stále velmi vytížená. Kromě svých recitálů a talk show vystupuje v muzikálech Láska nebeská, Mefisto a má za sebou více než 1 200 repríz muzikálu Dracula. Momentálně účinkuje také v muzikálu na ledě Popelka.

Splnila si dávný sen

Dominantou celého bytu je prostorná terasa, kde zpěvačka především v létě tráví většinu svého času, ať už sama, nebo s přáteli, například u grilování. Soukromí si na terase zajistila stavbou moderní pergoly s otvíratelnou střechou a boční stahovací roletou.

Jednoduchou údržbu podlahy zase vyřešila položením vinylových prken. Kromě keramických dekorací, například v podobě andílků ze sázavského dětského domova a malé vodní fontánky, terasu zdobí i nepřeberné množství květin, stromků, keříků a bylinek.

Sama herečka se přitom považuje pouze za začínající pěstitelku, a jak sama říká, velkou inspiraci čerpá od Ivy Hüttnerové.

„Ona je velká pěstitelka, když už se jí ptám na některé věci, tak se mi směje, že už mě to taky chytlo,“ říká muzikálová herečka s úsměvem. „Kytičky jsem ale měla vždycky ráda. I dříve jsem měla menší terásku, ale teď se mi splnil celoživotní sen o velké terase,“ dodává spokojeně.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.