„Dnes dopoledne dotlouklo srdce mého nejlepšího kamaráda, úžasného člověka, skvělého fotografa Vladimíra. Znali jsme se od roku 1991 z dob jeho největší slávy, po letech se naše cesty znovu zkřížily. Vždycky říkal, že jsem jeho anděl strážný. Bohužel se mi ho v sobotu nepodařilo přemluvit, ať jede do nemocnice hned a nečeká dalších deset dní na volný pokoj na JIP,“ napsala ve čtvrtek na Facebook fotografova kamarádka Romana H.

„Všichni, kdo jste ho znali, víte, že by si nepřál slzy a zármutek, ale pořádný mejdan a skleničku jeho oblíbeného červeného vína. Bude mi moc chybět,“ dodala.

Throwback by Vladimir Štross#vzpominkynaafriku #calendar

8. prosince 2015 v 21:35, příspěvek archivován: 18. ledna 2024 v 15:18

Důvod fotografova úmrtí zatím není známý. Na sociálních sítích na Štrosse vzpomíná například i manželka Pavla Zedníčka, Hanka Kousalová. „Vladimír Štross. Nechci černý srdíčko. Smutná jsem… RIP,“ napsala na Facebook.

Společný zážitek sdílel na sociálních sítích i Bořek Slezáček. „Jednou jsme na hotelovém pokoji někde ve Venezuele dopíjeli láhev skvělého rumu u takové starožitné komody a bavili se tím, že Vláďův stín na zdi za komodou vypadal jako barman, hýbal se a naléval. Já se ráno probudil v posteli s příšernou kocovinou, a tak jsem se dobelhal k té komodě a nalil si panáka na spravení, však víme. A cítím v zádech něčí pohled. Doslova rentgenový,“ popisuje moderátor.

„Otočím se a v křesle sedí zmuchlaný Vláďa, který tam zjevně taky právě procitnul. Čumí na mě a vyčítavým tónem prohlásí: ‚Tak ty jsi šel do baru beze mě.‘ Mám společných historek plný kufr. Půlka publikovatelná až po desáté večer, druhá půlka vůbec. Kamaráde, pamatuješ na Keňu, na Pepeho past, na všechny ty chvíle co zmizí jak slzy v dešti v našem oblíbeném filmu? S nikým jsem se nikdy tak nenasmál. Vladimíre, díky! Drž mi v pekle místo,“ napsal moderátor ve čtvrtek v podvečer.

Diana Kobzanová v kalendáři pro rok 2011 (titulní fotografie)

Vladimír Štross nafotil během své kariéry mnoho českých celebrit, které mu pózovaly před objektivem jen velmi spoře oděné, či přímo nahé. Fotil například pro magazín Playboy s Kateřinou Kristelovou ve Venezuele, v Řecku pak vznikly fotky do kalendáře s moderátorkou Lucií Borhyovou.

Fotograf žil v minulosti sedm let po boku Markéty Hrubešové, seznámili se při práci v roce 1994, Štross fotil jeden ze svých kalendářů a herečka pro něj pózovala. „Vladimír pasoval do Markétina ideálu správného muže, byl osobnost. A Markéta jako atraktivní ženská zase vyhovovala Láďově bohémskému stylu života,“ prozradila tehdy jedna z hereččiných kolegyň.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.