Nyní 34letá herečka v roce 2019 vypověděla, jak v době, kdy mezi svým dvanáctým a patnáctým rokem natáčela film Ďáblové, byla permanentně vystavena sexuálním útokům.

Režisérovi právníci, které kontaktovala AFP, nechtěli poslední vývoj komentovat. Ruggia dříve obvinění odmítl. Haenelová podle serveru Mediapart uvítala čtvrteční „důležitý“ krok. „Je to jen jedna fáze soudního procesu, ale samozřejmě důležitá,“ uvedla herečka.

Haenelová dříve v rozhovoru s Mediapartem řekla, že se jí Ruggia dotýkal na nevhodných místech a líbal ji na krk. „Vytvořil systém, jak mě izolovat, jak mě každý víkend dostat k sobě do bytu,“ řekla herečka.

Ruggia svůj někdejší vztah k mladé herečce označil za „profesionální a cituplný“, připustil nicméně, že se mohl nevědomky dopustit přešlapů.

Pro Haenelovou byl film Ďáblové z roku 2002 debutem. Od té doby se objevila ve více než dvou desítkách snímků a platí za velký herecký talent. Do svých filmů ji obsadili mimo jiné bratři Dardenneové a získala dvě filmové ceny Cézar.

Obžaloba podle AFP poukazuje na dvě přitěžující okolnosti: nízký věk Haenelové v době údajných skutků a zneužití autority režiséra.

Ve středu pařížská prokuratura zahájila předběžné vyšetřování režisérů Benoîta Jacquota a Jacquese Doillona, které obvinila herečka Judith Godrècheová mimo jiné ze znásilnění a sexuálních útoků v letech 1986 až 1992, kdy byla nezletilá.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.