„Stejně jako tisíce mužů každý rok se král nechal vyšetřit kvůli zvětšené prostatě,“ oznámil královský palác. Dodal, že jde o nezhoubný problém a panovník nemocnici navštíví kvůli „nápravnému zákroku“. Jeho veřejné povinnosti budou po dobu krátkého zotavování odloženy.

Předtím Kensingtonský palác zastupující králova syna Williama a jeho manželku Kate informoval, že princezna z Walesu podstoupila úspěšnou plánovanou operaci břicha.

Palác také upřesnil, že Kate zůstane na londýnské klinice deset dní až dva týdny. Pak se vrátí domů na zotavení. Na základě aktuálních lékařských doporučení není pravděpodobné, že by se před Velikonocemi vrátila k veřejným povinnostem.

Agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj z Kensingtonského paláce napsala, že rakovina důvodem hospitalizace není.

Oficiální portrét po korunovaci Karla III. (Londýn, 8. května 2023)

„Princezna z Walesu oceňuje zájem, který toto prohlášení vyvolá. Doufá, že veřejnost pochopí její touhu, aby byla zachována co nejnormálnější situace pro její děti. Na její přání zůstanou osobní lékařské informace soukromé,“ dodal palác.

Kancelář princezny uvedla, že o ní bude poskytovat pouze aktuální zprávy jen v případě, že dojde k významným novým informacím ke sdílení.

Dvaačtyřicetiletá Kate je manželkou prince Williama, dědice britského trůnu, s nímž má tři děti. Britští novináři uvádějí, že svůj program změnil i William, který nebude vykonávat oficiální povinnosti, dokud bude jeho žena hospitalizována.

Kate se na veřejnosti naposledy ukázala s manželem a dětmi na Štědrý den, kdy královská rodina navštívila bohoslužbu ve Sandringhamu ve východní Anglii.

SPECIÁL

Britská královská rodina

SPECIÁL: Britská královská rodina

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.