Aktualizace: 28.04.2024 21:25

Paříž – Fotbalisté Paris Saint Germain jsou potřetí za sebou a celkově podvanácté mistry francouzské ligy, čímž opět vylepšili vlastní rekord. Druhé Monako dnes prohrálo v Lyonu 2:3 a tři kola před koncem na čelo ztrácí nedostižných 12 bodů.

Pařížané mohli získat titul už v sobotu, ale v domácím zápase s Le Havre jen remizovali 3:3. Svěřenci Luise Enriqueho zůstávají ve hře o treble. Ve středu se utkají s Borussií Dortmund v prvním semifinále Ligy mistrů a 25. května je čeká finále Francouzského poháru proti Lyonu.

Monako sice poslal Ben Yedder do vedení už po 22 sekundách, ale domácí ještě do poločasu skóre otočili díky brankám Lacazetta a Benrahmy. Lacazette se v sezoně trefil pošestnácté a v tabulce střelců zaostává jen za Mbappém z PSG (26) a Davidem z Lille (17). Ben Yedder po hodině hry přidal třináctý gól v ročníku a srovnal, ale Lyon poslal v 84. minutě zpátky do vedení Fofana. Olympique je v tabulce na sedmém místě a na pohárové příčky ztrácí dva body.

Brest po dvou ligových porážkách opanoval devítigólovou přestřelku s Rennes 5:4 a poprvé si zahraje evropské poháry. Domácí vedli už po jedenácti minutách 2:1, dvakrát se prosadil Kalimuendo a za hosty Mounié. Brest dvěma rychlými brankami po startu druhého dějství skóre otočil a v 66. minutě Camara zvyšoval už na 4:2. Domácí se však nevzdali a díky brankám Theateho a Terriera znovu srovnali. Gólové drama rozhodl v páté minutě nastavení hostující obránce Brassier.

Francouzská fotbalová liga – 31. kolo:

Mety – Lille 1:2 (23. Mikautadze z pen. – 31. Ismaily, 44. Yazici), Clermont – Remeš 4:1 (31. a 55. Cham oba z pen., 79. a 90. Rashani – 33. Nakamura), Lorient – Toulouse 1:2 (19. Ponceau – 59. Dallinga, 83. Cissoko), Štrasburk – Nice 1:3 (18. Emegha – 44. Guessand z pen., 52. Dante, 84. Sanson), Rennes – Brest 4:5 (4. a 9. Kalimuendo, 68. Theate, 79. Terrier – 11. Mounié, 48. vlastní Omari, 54. Satriano, 66. Camara, 90.+7 Brassier), Lyon – Monako 3:2 (22. Lacazette, 26. Benrahma, 84. Fofana – 2. a 61. Ben Yedder),

21:00 Marseille – Lens.