Tak je totiž vybavena chytrá matrace DeRucci T11 Pro, která budila pozornost na veletrhu CES 2024 v Las Vegas. Část senzorů podle vystavovatele slouží ke kalibraci matrace na míru potřebám a tělesným parametrům majitele. Pomocí osmnácti „airbagů“ se totiž může měnit měkkost, tvrdost i výška jednotlivých částí matrace.

Během spánku senzory v reálném čase sledují, zda se spící člověk v posteli „nemele“ a jemně kompenzuje nastavení tak, aby spánek nebyl rušen pohyby ve snaze nalézt ideální polohu – to podle výrobce vyřeší právě matrace.

Senzory také sledují kvalitu spánku a spoustu souvisejících parametrů. Pokud ji zapojíte do domácí sítě a propojíte s dalšími prvky chytré domácnosti, může matrace ovládat i kupříkladu ventilaci nebo topení. Spodní část matrace (pro oblast nohou) má i vlastní vyhřívání, které poslouží pokud se potřebujete rychle zahřát.

Data ze senzorů navíc slouží pro zpracování reportů o kvalitě spánku, přičemž systém se snaží vygenerovat i doporučení ohledně optimalizace spánku, cvičení a diet. Zároveň tím, že uživatele sleduje průběžně každou noc, dokáže rozpoznat trendové změny a pomocí natrénovaných AI modelů vydat i včasné varování před vznikajícím zdravotním problémem.

Vhodným doplňkem je „protichrápací polštář“, který poslouchá váš dech a další akustické projevy a pomocí nafukovacích segmentů dokáže měnit polohu vaší hlavy tak, aby chrápání ustalo.

Mimo ceny, která překračuje 200 000 Kč (pro Evropu zatím nebyla přesněji stanovena), může od pořízení matrace odradit fakt, že o vás, vašem spánku a případně o dalších aktivitách v prostorách ložnice ví úplně vše a je samozřejmě otázkou, která data kam putují a jak je s nimi zacházeno.

Podíl.