Aktualizace: 29.03.2024 08:50

Atlanta – Basketbalisté Atlanty s Vítem Krejčím opět porazili lídra NBA Boston, tentokrát 123:122 po prodloužení a vybojovali čtvrtou výhru v řadě. Po pondělním vyrovnaném duelu (120:118) znovu Celtics udolali v dramatickém závěru. Dejounte Murray se blýskl novým kariérním maximem 44 body i rozhodujícím košem desetinu sekundy před koncem. Krejčí si připsal dva body, tři doskoky a asistenci.

Třiadvacetiletý český rozehrávač si před třemi dny vyrovnal proti Bostonu 16 body osobní rekord v zámořské lize. Ve čtvrtek odehrál 35 minut a vystřelil na koš jen jednou, a to po útočném doskoku ve druhé čtvrtině. V závěru se vyfauloval.

Hrdina utkání Murray dal v prodloužení všech 11 bodů týmu Hawks. „Jsem stvořený přesně pro tyto okamžiky. Jsem sebevědomý,“ řekl Murray poté, co ho neubránil při poslední akci Jrue Holiday. Na celkových 44 bodů potřeboval stejný počet pokusů. Jeho start byl přitom nejistý kvůli problémům se zády, přesto přidal také sedm doskoků i asistencí.

Atlanta si po nejdelší vítězné sérii sezony opět upevnila desáté místo ve Východní konferenci. Bostonu, jenž už jejím jistým vítězem, nebylo nic platných ani 31 bodů Jaysona Tatuma.

Ve druhém čtvrtečním utkání hráči New Orleans přehráli 107:100 Milwaukee. Pelicans si klíčový náskok vytvořili ve druhé čtvrtině, kterou ovládli 35:20. V poločase měli k dobru 16 bodů. Nejlepším střelcem vítězného týmu byl s 28 body Zion Williamson.

Výsledky NBA:

Atlanta – Boston 123:122 po prodl. (za domácí Krejčí 2 body, 3 doskoky, 1 asistence), New Orleans – Milwaukee 107:100.

1. Denver 73 51 22 69,9
2. Minnesota 72 50 22 69,4