Aktualizace: 26.05.2024 12:24

Nové Město n.Mor. (Žďársko) – Závod Světového poháru v cross country na horských kolech v Novém Městě na Moravě vyhrála francouzská hvězda Pauline Ferrandová-Prévotová. Nejlepší z domácích reprezentantek byla Jitka Čábelická na 36. místě. Závod mužů začne ve 14 hodin.

Pětinásobná světová šampionka v cross country Ferrandová-Prévotová zvítězila s náskokem jedné minuty a dvou sekund před Američankou Haley Battenovou, která ovládla předchozí závod v Araxá, a připsala si první triumf ve Světovém poháru po dvou letech. Třetí skončila Alessandra Kellerová ze Švýcarska.

Českým bikerkám se na domácí půdě nedařilo. Čábelická za vítězkou zaostala o devět minut a deset sekund, Jana Czeczinkarová obsadila 60. pozici.