Aktualizace: 28.01.2024 11:04

Goms (Švýcarsko) – Americká lyžařka Jessica Digginsová vyhrála závod s hromadným startem na 20 km volnou technikou v Gomsu a upevnila si vedení v průběžném pořadí Světového poháru. Kateřina Janatová dorazila do cíle na 21. místě.

Digginsová si pro páté vítězství v sezoně doběhla s náskokem šesti desetin sekundy před Fridou Karlssonovou ze Švédska. Třetí příčku obsadila domácí Švýcarka Nadine Fähndrichová, která už za vítězkou zaostala o dvě sekundy. Janatová na Digginsovou ztratila minutu a 40 sekund.

V průběžném pořadí má dvaatřicetiletá Američanka na kontě 1771 bodů a před vítězkou sobotního sprintu v Gomsu Linn Svahnovou ze Švédska má náskok 283 bodů. Janatové patří se ziskem 632 bodů 17. příčka.