Aktualizace: 13.02.2024 00:44

Praha – Představitelé pražského magistrátu a Technické správy komunikací (TSK) dnes oznámí, kdy v letošním roce začne třetí fáze oprav Barrandovského mostu v Praze a jak dlouho práce potrvají. Loni a předloni TSK opravila část soumostí ve směru ze Smíchova do Braníku. Letos budou silničáři pracovat na severní části mostu ve směru na Smíchov. Barrandovský most tvoří dva mosty, a to jižní, po kterém jedou auta ve směru ze Smíchova do Braníku a severní, po kterém jezdí v opačném směru.

TSK v druhé polovině ledna zahájila první část přípravných prací, kdy vyměnila ložiska severní části soumostí. Při výměně byl částečně omezen provoz. Poté následovala druhá část přípravy, kdy bylo omezení dopravy nutné kvůli vybudování konstrukce pod severním chodníkem, stavbě přejezdu pro převedení jednoho jízdního pruhu do protisměru a přeložení telekomunikačních kabelů.

Loňské opravy mostu zahájili silničáři 15. května a trvaly do září. Opravy zahrnovaly práce v levé polovině jižního mostu ve směru ze Smíchova do Braníku a na rampě z ulice K Barrandovu. Silničáři na mostě a rampě položili vyrovnávací vrstvu ze speciálního betonu a hydroizolaci, udělali betonové římsy, namontovali sloupky pro svodidla, zábradlí a nerezový odvodňovací systém. Nakonec položili asfaltové vrstvy silnice.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140.000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložená do několika let, vždy trvá část roku. Práce vyjdou za celé období na 594,5 milionu korun.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.