Aktualizace: 15.02.2024 15:26

České Budějovice – Státní zástupce zastavil stíhání muže, který loni v červnu zaútočil na personál mačetou v nemocnici v Českých Budějovicích. Muž byl pode znalců nepříčetný. Útočník zranil čtyři zaměstnance psychiatrického oddělení nemocnice. Soud pro muže zřejmě navrhne ochranné léčení. Policie o tom dnes informovala na svém webu.

„Po všech provedených úkonech na místě činu, výsleších osob a především na základě znaleckých posudků, kdy důležitý byl duševní stav obviněného, vyšetřovatel navrhl státnímu zástupci zastavení trestního stíhání. Obviněný muž byl podle znalce v době činu nepříčetný, tím pádem nebyl trestně odpovědný. Státní zástupce návrhu vyhověl a trestní stíhání zastavil,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Kriminalisté muže obvinili z těžkého ublížení na zdraví. Hrozilo mu pět až 12 let vězení.

Případy vážného napadení pacientů nebo personálu nemocnic jsou v ČR spíše ojedinělé. Nejtragičtější byla střelba v čekárně polikliniky ostravské fakultní nemocnice z 10. prosince 2019, kde dvaačtyřicetiletý střelec sedm lidí zabil, dva zranil, později spáchal sebevraždu.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.