Aktualizace: 2.07.2024 16:04

Londýn – Tenistka Markéta Vondroušová vypadla při obhajobě titulu ve Wimbledonu už v 1. kole. Turnajová šestka nečekaně prohrála na trávě v All England Clubu s 83. hráčkou světa Jessicou Bouzasovou ze Španělska 4:6, 2:6. Utkání na centrálním dvorci ztratila za hodinu a devět minut.

Sokolovská rodačka Vondroušová je druhou tenistkou v takzvané „open éře“, která vypadla při obhajobě prvenství na londýnském grandslamu hned po úvodním zápase. Dosud se to stalo jen v roce 1994 Němce Steffi Grafové.

Pětadvacetiletá Vondroušová nastoupila do prvního utkání po necelých dvou týdnech od zranění kyčle v Berlíně. V zápase doplatila na 28 nevynucených chyb, pětkrát ztratila podání. Jednadvacetiletá Bouzasová postoupila do 2. kola grandslamu poprvé v kariéře.

Předloňská vítězka Rybakinová má za sebou hladký vstup do Wimbledonu

Předloňská vítězka Jelena Rybakinová vstoupila do Wimbledonu hladkou výhrou. Čtvrtá nasazená tenistka porazila na londýnské trávě za hodinu a deset minut Rumunku Elenu-Gabrielu Ruseovou 6:3, 6:1. Ve druhém kole se pětadvacetiletá ruská rodačka reprezentující od roku 2018 Kazachstán utká s o 11 let starší Laurou Siegemundovou. Německá hráčka na úvod strávila na kurtu jen o jeden game a necelou čtvrthodinu více v duelu s Ukrajinkou Katerynou Baindlovou (6:4, 6:1).

Program třetího grandslamového turnaje roku přerušil v průběhu zápasů na více než hodinu déšť. Než se rozpršelo, stihla postoupit pátá nasazená Američanka Jessica Pegulaová, která za pouhých 49 minut porazila krajanku Ashlyn Kruegerovou 6:2, 6:0.

Tenisový grandslam Wimbledon v Londýně

(tráva, dotace 50 milionů liber):

Muži:

Dvouhra – 1. kolo:

Etcheverry (30-Arg.) – Nardi (It.) 6:1, 6:4, 6:2, Nišioka (Jap.) – Borges (Portug.) 6:2, 7:6 (8:6), 2:6, 6:3, Popyrin (Austr.) – Monteiro (Braz.) 6:4, 6:7 (8:10), 6:3, 6:4, Munar (Šp.) – Harris (Brit.) 6:4, 6:4, 3:6, 6:3.

Ženy:

Bouzasová (Šp.) – Vondroušová (6-ČR) 6:4, 6:2, Rybakinová (4-Kaz.) – Ruseová (Rum.) 6:3, 6:1, Pegulaová (5-USA) – Kruegerová (USA) 6:2, 6:0, Dartová (Brit.) – Paj Čuo-süan (Čína) 6:4, 6:0, Siegemundová (Něm.) – Baindlová (Ukr.) 6:4, 6:1, Wang Sin-jü (Čína) – Tomovová (Bulh.) 7:6 (7:4), 3:6, 6:0.