Česko o víkendu čeká oblačné počasí s přeháňkami, teploty budou stoupat nad dvacet stupňů Celsia. Čtvrtek bude ještě bez srážek a s maximy přes den do dvaceti stupňů, předpokládá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„Dneska nás čeká převážně slunečné počasí. Během dopoledne se hlavně v Čechách začne vytvářet kupovitá oblačnost, ta by ale neměla být natolik vyvinutá, aby z ní vypadávaly přeháňky,“ shrnul ve čtvrtek ČHMÚ.

Po chladném ránu, kdy se místy objevily přízemní mrazíky, ve čtvrtek teploty vystoupí na šestnáct až dvacet stupňů Celsia. „Pocitovou teplotu nebude nijak zvlášť snižovat ani vítr, který se očekává slabý až mírný ze severních směrů,“ doplnili meteorologové.

Ke konci týdne počasí v Česku ovlivní slábnoucí studená fronta postupující od severu. Nebe by mělo být nejvíc zatažené v sobotu, přeháňky meteorologové očekávají v pátek na severu a severovýchodě ojediněle, v sobotu častěji. V neděli budou srážky ustávat.

Předpověď počasí –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 9. 5. 2024 (zdroj: ČT24)

Teploty v pátek a v neděli budou stoupat až na 21 stupňů Celsia, v sobotu na dvaadvacet stupňů. Na severovýchodě, který studená fronta ovlivní nejvýrazněji, by sobotní denní maxima neměla přesáhnout devatenáct stupňů.

Po víkendu meteorologové čekají polojasné počasí s přeháňkami, od úterý i s deštěm. Teploty by se dál měly dostávat přes den nad dvacet stupňů Celsia.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.