Aktualizace: 26.07.2024 15:28

Spa-Francorchamps (Belgie) – Vedoucí muž průběžného pořadí formule 1 Max Verstappen z Red Bullu byl nejrychlejší v úvodním tréninku na Velkou cenu Belgie, do nedělního závodu ale odstartuje o deset příček hůře, než skončí v sobotní kvalifikaci. Šestadvacetiletý jezdec obdržel penalizaci kvůli nasazení pátého motoru a překročení počtu komponentů v jedné sezoně. V úvodním tréninku byl o 531 tisícin sekundy rychlejší než Australan Oscar Piastri.

Rodák z belgického Hasseltu reprezentující Nizozemsko si na okruhu Spa-Francorchamps zkomplikoval cestu za možným čtvrtým vítězstvím za sebou. V posledním závodě před čtyřtýdenní letní přestávkou bude hájit náskok 76 bodů v čele před Britem Landem Norrisem z McLarenu. Norris skončil v prvním tréninku osmý.

Povedenou úvodní část má za sebou Thajec Alexander Albon z WIlliamsu, který zajel třetí čas. Za ním skončili na čtvrtém a pátém místě piloti Mercedesu George Russell a Lewis Hamilton.

Druhý trénink začne v 17:00.

Tréninky na Velkou cenu Belgie:

První trénink: 1. Verstappen (Niz./Red Bull) 1:43,372, 2. Piastri (Austr./McLaren) -0,531, 3. Albon (Thaj./Williams) -0,727, 4. Russell -0,853, 5. Hamilton (oba Brit./Mercedes) -0,907, 6. Leclerc (Mon./Ferrari) -0,934.

17:00 druhý trénink.