Aktualizace: 16.02.2024 00:03

Praha – Své plány v pozici vedoucího Kanceláře prezidenta republiky (KPR) dnes představí manažer Milan Vašina, který ve funkci nahradil dosavadní kancléřku Janu Vohralíkovou. Své lednové rozhodnutí odejít z pozice zdůvodnila bývalá senátní kancléřka osobními důvody.

Vašina je výkonným ředitelem středoevropské pobočky Aspen Institutu. V minulosti byl zároveň generálním ředitelem české a slovenské pobočky operátora T-Mobile.

Weby Seznam Zprávy a Deník N minulý rok na základě svých zdrojů informovaly o rozporech mezi Vohralíkovou a některými pracovníky Hradu, za kterými byly odlišné představy o působení. Mezitím už někteří z nich pozice opustili. Server Seznam Zprávy v lednu uvedl, že Vohralíková na Hradě končí po konfliktu s poradcem prezidenta, bývalým diplomatem Petrem Kolářem.

Takové informace popřel prezident Petr Pavel, který v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že odchod Vohralíkové není spojen s žádnými personálními nebo jinými otřesy. Personální obměna je podle hlavy státu něčím, co se standardně děje ve všech institucích, organizacích či firmách.

„Děkuji Janě Vohralíkové za všechno, co pro mě, Kancelář prezidenta republiky a pro tuto zemi udělala. Děkuji jí také za profesionalitu při předávání agendy nástupci. Přeji jí mnoho spokojenosti v osobním i pracovním životě, dveře na Hrad bude mít vždy otevřené,“ uvedl Pavel ve čtvrtek na sociální síti X.

opm ptd

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.