Aktualizace: 11.02.2024 23:38

New York – Hokejisté Vancouveru otočili zápas NHL ve Washingtonu a výhrou 3:2 v prodloužení si pojistil pozici nejlepšího týmu ligy. Rozhodující branku Canucks dal pět vteřin před koncem nastavení J. T. Miller. Ve druhém zápasu dnešního programu St. Louis porazilo Montreal vysoko 7:2. Vysoké vítězství řídil pěti nahrávkami obránce Torey Krug.

Vancouver na ledě Washingtonu dvakrát prohrával, v obou případech ale dokázal rychle srovnat a v závěru prodloužení rozhodl o prvním vítězství po dvou prohrách.

Na úvodní branku Nica Dowda odpověděl po deseti minutách Conor Garland a ztrátu po gólu probuzeného kanonýra Alexandra Ovečkina smazali Canucks ještě rychleji. Vyrovnání na 2:2 obstaral po minutě a 11 vteřinách Nils Höglander.

Třetí třetina branku nepřinesla, a když se zdálo, že se střelci neprosadí ani v prodloužení, zachytil chybnou rozehrávku domácích Miller a přesnou ranou rozhodl o výhře kanadského celku. Capitals prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů..

St. Louis položilo základy k vysoké výhře v prvních pěti minutách, během kterých odskočilo do dvoubrankového vedení. Nick Suzuki sice snížil na 1:2, ještě v první třetině ale vrátil Blues bezpečnější náskok Jordan Kyrou. I zbytek zápasu patřil hostům, kteří nasázeli ještě čtyři branky a došli si pro pohodlnou výhru 7:2.

Výsledky NHL

Montreal – St. Louis 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)

Branky: 11. Suzuki, 44. Armia – 16. a 56. Kyrou, 1. Toropčenko, 6. Parayko, 38. Walker, 41. Thomas, 48. Neighbours. Střely na branku: 32:36. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Krug, 2. Kyrou, 3. Thomas (všichni St. Louis).

Washington – Vancouver 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 2. Dowd, 28. Ovečkin – 12. Garland, 29. Hoglander, 65. Miller. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Demko, 3. Garland (všichni Vancouver).