Aktualizace: 27.03.2024 09:53

Los Angeles – Američtí federální agenti v pondělí provedli razie v domech spojených s rapperem Seanem Diddym Combsem v Los Angeles v Kalifornii a Miami na Floridě. Podle amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost (DHS) domovní prohlídky souvisely s „probíhajícím vyšetřováním“ v New Yorku, Los Angeles a Miami.

Rapper a hudební producent Combs, dříve známý jako Puff Daddy, nyní čelí několika občanskoprávním žalobám, v nichž je obviňován ze sexuálního vykořisťování, sexuálního zneužívání a znásilnění.

Čtyřiapadesátiletý trojnásobný držitel ceny Grammy veškerá obvinění důrazně odmítá a jeho právníci žaloby označili za „nechutné“ a „nepodložené“ pokusy dostat se k penězům. Hudebník nebyl oficiálně obviněn ani obžalován federální prokuraturou z žádného trestného činu.

Dva představitelé orgánů činných v trestním řízení sdělili agentuře AP, že razie byly součástí probíhajícího vyšetřování, které se týká sexuálního vykořisťování.

Nové žaloby přicházejí několik měsíců poté, co na Combse v listopadu podala žalobu jeho bývalá partnerka Casandra „Cassie“ Venturaová. Obvinila ho, že ji v roce 2018 znásilnil, zbil a požadoval po ní, aby nosila střelnou zbraň, aby ji „znejistil a ukázal, jak je nebezpečný“. Rapperova bývalá partnerka také uvedla, že ji nutil k „nechtěným sexuálním stykům s muži poskytujícími sexuální služby“. Den po podání žaloby se Combs s expartnerkou mimosoudně vyrovnal za nezveřejněnou na částku. Řada dalších obvinění v žalobách proti Combsovi se vztahuje k 90. letům, kdy založil vlastní nahrávací společnost Bad Boy Records. Obvinění proti rapperovi vznesl muž a dvě další ženy.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.