Aktualizace: 5.03.2024 17:22

New York – Uživatelé po celém světě hlásí výrazný výpadek služeb společnosti Meta Platforms, včetně sítí Facebook, Instagram, Threads a Messenger. Vyplývá to z oznámení na stránkách downdetector.com, které sledují hlášení o výpadcích. Incident představuje jeden z nejrozsáhlejších výpadků v nedávné historii a postihuje miliony uživatelů po celém světě, včetně Česka. Příčina výpadku a načasování obnovení služeb zatím zůstávají nejisté.

„Jsme si vědomi, že lidé mají problémy s přístupem k našim službám. Nyní na tom pracujeme,“ uvedl mluvčí Mety Andy Stone v příspěvku na sociální sítí X.

Meta vlastní i aplikaci WhatsApp. Ta zřejmě zatím zůstává v provozu, i když se objevují zprávy o problému aplikačního programového rozhraní WhatsApp Business, uvedla agentura Reuters.

Problémy zřejmě začaly kolem 16:00 SEČ. Uživatelé většinou uvádějí, že je služba odhlásila a není možné se znovu přihlásit. Objevily se i spekulace o útoku hackerů. Síť Threads je zcela nedostupná a všem, kdo se pokusí aplikaci otevřít, zobrazuje obecnou chybovou zprávu.

Podobný výpadek se objevil v roce 2021, kdy kvůli problému s konfigurací na několik hodin vypadl přístup na Facebook, Instagram a WhatsApp.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.