Aktualizace: 10.02.2024 07:18

Kyjev – Ruský útok na Charkov si v pátek pozdě večer vyžádal sedm životů, včetně tří dětských. Napsaly to dnes agentura AFP a ruskojazyčný server BBC s odvoláním na místní úřady. Ruské drony podle nich zasáhly čerpací stanici, což způsobilo rozsáhlý požár, který zničil 15 domů, kolem 50 lidí muselo být evakuováno.

Trojice dronů čerpací stanici v Charkově podle úřadů zasáhla před 23:00 místního času (22:00 SEČ). Důsledky útoku jsou dobře patrné na videích na sociálních sítích, která ukazují budovy v plamenech. Úřady nejprve mluvily pouze o jednom zraněném, později ale našly další oběti. Šéf charkovské vojenské správy Oleh Syněhubov informoval o sedmi mrtvých, mezi nimiž jsou i půlroční kojenec a děti ve věku čtyř a sedmi let. Další lidé jsou zraněni.

V obci Velykyj Burluk, která leží východně od druhého největšího ukrajinského města, byla zasažena nemocnice a restaurace.

Agentura Reuters podotkla, že není schopna nezávisle ověřit podrobnosti o útoku. Charkov, který leží nedaleko ruských hranic, se však terčem ruských úderů stává často.

Další útok byl hlášen z Oděsy, kde je jeden zraněný. Tři lidé už dříve během pátku zemřeli v Sumské oblasti.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.