Aktual.: 5.10.2024 20:07

Řím – Útočník Mateo Retegui v 7. kole italské ligy hattrickem a asistencí zařídil vysoké vítězství Bergama nad FC Janov 5:1. Právě odtud pětadvacetiletý fotbalista v létě přestoupil do Atalanty a vede tabulku střelců se sedmi trefami. Druhý Christian Pulisic z AC Milán zaostává o tři branky.

Retegui odstartoval své představení v 24. minutě, když ve skluzu dopravil do sítě nabídku Lookmana. Druhou branku přidal pět minut po startu druhé půle, dorazil vyražený pokus Édersona. Právě jemu o deset minut později Retegui přihrál na třetí trefu Atalanty a hattrick završil v 74. minutě z penalty.

Za dalších šest minut se mezi střelce zapsal ještě domácí De Roon a v 83. minutě vstřelil jediný gól hostů sedmnáctiletý odchovanec Ekhator. Italský útočník se prosadil poprvé jak v dresu Janova, tak i v Serii A. Bergamo zvítězilo po dvou zápasech a posunulo se na devátou příčku. Janov nevyhrál popáté v řadě a je na sestupovém 18. místě.

Udine brankou Zemury ze 76. minuty porazilo Lecce 1:0, zvítězilo po dvou porážkách a posunulo se na druhé místo. Tři body ztrácí na Neapol. Lecce čeká na výhru čtyři zápasy a patří mu 17. příčka.

Italská fotbalová liga – 7. kolo:

Udine – Lecce 1:0 (76. Zemura), Bergamo – FC Janov 5:1 (24., 50. a 74. z pen. Retegui, 60. Éderson, 80. De Roon – 83. Ekhator),

20:45 Inter Milán – FC Turín.