Aktualizace: 9.02.2024 12:13

Kyjev – Cesta Ukrajiny k vítězství ve válce s Ruskem je podmíněna neustálými změnami a inovacemi ve způsobu vedení boje, uvedl v příspěvku na platformě Telegram nový hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Vyzdvihnul technologické prvky, jako jsou drony nebo prostředky elektronického boje. Za hlavní hodnotu ukrajinské armády označil životy a zdraví vojáků.

„Na programu jsou nové úkoly. Především je to přehledné a podrobné plánování akcí všech vojenských orgánů velení… s přihlédnutím k potřebám fronty ohledně nejnovějších zbraní dodávaných mezinárodními partnery,“ napsal generálplukovník Syrskyj.

Hlavním úkolem vojenské logistiky podle něj zůstává rychlá a efektivní distribuce všeho potřebného bojovým jednotkám.

„Úkolem velitelství na všech úrovních je znát všechny potřeby na frontě bez výjimky a zvládat situaci v každé její oblasti,“ pokračoval Syrskyj, který dále zmínil potřebu rovnováhy mezi plněním bojových úkolů a obnovou jednotek. V prohlášení také poděkoval ukrajinským vojákům, kteří už skoro dva roky brání svou zemi před ruskou vojenskou agresí.

Syrskyj, který až dosud působil jako šéf pozemních sil ukrajinské armády, se stal ve čtvrtek hlavním velitelem ukrajinských vojsk a nahradil v čele generálního štábu generála Valerije Zalužného. Prezident Volodymyr Zelenskyj, který o změně informoval, označil Syrského za velitele se zkušenostmi z úspěšné obrany Kyjeva na počátku války i z úspěšné předloňské protiofenzívy v Charkovské oblasti. Podle agentury AP je osmapadesátiletý Syrskyj od roku 2013 zapojený do snah přizpůsobit ukrajinskou armádu aliančním standardům.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.