Aktualizace: 9.07.2024 01:02

Moskva/Kyjev – Jeden místní obyvatel byl zabit a další dva raněni při útoku ukrajinských sil na ruské město Belgorod, uvedl na sociální síti gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Region sousedí s Ukrajinou. Z okolí Belgorodu bývá podle ukrajinských médií ostřelován Charkov. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mezitím na sociálních sítích uvedl, že pondělní ruský útok na Ukrajinu si vyžádal 37 obětí a 170 raněných. Předchozí bilance čítala 36 mrtvých a 150 raněných.

„Nad Belgorodem naše protivzdušná obrana sestřelila několik vzdušných cílů na příletech k městu. K velkému žalu utrpěným zraněním podlehl jeden člověk,“ napsal Gladkov a dodal, že podle předběžných údajů dva civilisté utrpěli zranění.

Gladkov o několik hodin dříve napsal, že tři mrtvé si vyžádalo ukrajinské ostřelování pohraniční vsi Nikolskoje.

Kyjev se zdržuje oficiálních vyjádření k útokům na ruském území. Moskva od počátku války tvrdí, že neútočí na civilisty a na civilní cíle, avšak OSN mezitím ověřila a potvrdila, že od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu přišly o život tisíce civilistů, včetně stovek dětí.

Pondělní útok na Ukrajinu, při kterém byla v Kyjevě zasažena i největší dětská nemocnice na Ukrajině, si vyžádal nejméně 37 životů, včetně tří dětí, a 170 raněných, včetně 13 dětí, upřesnil na sociální síti během noci prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Pouhé znepokojení nezastaví teror. Soucit není zbraň. Je nutné sestřelovat ruské rakety. Je nutné ničit ruské bojové letectvo tam, kde má základny. Jsou nezbytné silné kroky, které nezanechají žádný deficit bezpečnosti,“ vyzval v předvečer summitu NATO šéf ukrajinského státu, který opakovaně vybízí západní spojence, aby Ukrajině dodali zbraně s dlouhým doletem.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.