Aktualizace: 18.02.2024 12:07

Kyjev – Ukrajinská armáda dnes uvedla, že její vojáci v sobotu odrazili velký ruský útok v Záporožské oblasti. Stalo se tak v den, kdy Kyjev po měsících vyčerpávajících bojů oznámil stažení svých vojsk z Avdijivky v Doněcké oblasti. Nejméně tři mrtvé si vyžádaly ruské útoky na města Kramatorsk a Kupjansk.

„Obranné síly v Záporožském sektoru včera odrazily ruský útok,“ uvedl generální štáb na sociální síti X. Podle ní na ruské straně padlo asi 70 vojáků a zničeno bylo 18 kusů techniky, včetně tří tanků.

Příspěvek doprovodil videem, na němž je vidět, jak se útočící jednotky a obrněná vozidla dostávají pod palbu obránců. Řada z nich je zasažena.

Ruská strana se k útoku zatím nevyjádřila, připomněla agentura Reuters.

Ukrajinský generální štáb ve své dnešní pravidelné svodce rovněž uvedl, že ruské síly se pokusily 13krát neúspěšně zaútočit poblíž Robotyne v Záporožské oblasti.

Jedná se o oblast, kam Ukrajina směrovala hlavní nápor své protiofenzivy z loňského roku. Ukrajinští vojáci tehdy dokázali postoupit o několik kilometrů a osvobodit menší počet vesnic, pak je však zastavila ruská obrana. Okolí Robotyne nyní tvoří frontový výběžek.

Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj v sobotu uvedl, že ukrajinské jednotky se stáhly z Avdijivky v Doněcké oblasti, aby nebyly obklíčeny. Šlo o největší změnu na frontě od května 2023, kdy Rusové po dlouhých krvavých bojích dobyli Bachmut.

Nejméně tři mrtvé si vyžádaly útoky na Kramatorsk a Kupjansk

Nejméně tři mrtvé si v sobotu vyžádaly ruské útoky na města Kramatorsk a Kupjansk na východě Ukrajiny. Další lidé se pohřešují, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na ukrajinské úřady.

V Kramatorsku zasáhla raketa část města, v níž jsou jak obytné domy tak průmyslová zařízení a připravila o život dva lidi. Záchranáři v místě prohledávají trosky a pátrají po dalších možných obětech či zraněných.

V nedalekém Slovjansku další ruská raketa trefila budovu školy. Nejméně jeden člověk je zřejmě v jejích troskách. V jakém je stavu, není jasné.

V severněji položeném Kupjansku si ruské ostřelování vyžádalo jednu oběť, když byl zasažen dvoupodlažní dům.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.