Aktualizace: 23.06.2024 12:41

Moskva/Kyjev – Ukrajina v noci na dnešek na ruské území vyslala desítky bezpilotních letounů. Při útoku byl ve městě Grajvoron v Belgorodské oblasti zabit jeden člověk a další tři byli zraněni, uvedl dnes na platformě Telegram gubernátor Vjačeslav Gladkov. Ukrajinská armáda zase hlásí ruský útok třemi raketami, z nichž dvě byly zničeny nad Kyjevskou oblastí. Dva lidé byli při tomto útoku zraněni a mnoho domů poničeno, uvedly místní úřady.

Nejméně 23 dronů bylo zničeno nad Brjanskou oblastí, která hraničí se severem Ukrajiny, uvedl na platformě Telegram gubernátor oblasti Alexandr Bogomaz. Ruská protivzdušná obrana také zničila drony nad Smolenskou oblastí, uvedl gubernátor Vasilij Anochin. Ruské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že nad Brjanskou, Smolenskou, Lipeckou a Tulskou oblastí ruská protivzdušná obrana sestřelila dohromady 33 ukrajinských dronů. O materiálních škodách gubernátoři nehovoří. V Lipecké oblasti zazněly výstražné sirény.

Reuters se nepodařilo tvrzení gubernátorů ověřit a Ukrajina věc nekomentovala. Kyjev však často uvádí, že jeho údery na ruském území mají oslabit ruskou bojeschopnost a jsou odpovědí na neustálé ruské letecké útoky na ukrajinskou energetickou, vojenskou a dopravní infrastrukturu.

Ukrajinská armáda dnes uvedla, že při předchozím dronovém útoku v noci ze čtvrtka na pátek se jí v Krasnodarském kraji podařilo ve spolupráci s ukrajinskou tajnou službou SBU zničit objekty související se skladováním a přípravou dronů typu Šáhed, a na telegramu to doložila příslušnými fotografiemi. Kyjev rovněž tvrdí, že při útoku byli zabiti instruktoři pro boj s pomocí dronů a jejich kadeti. Informace nelze nezávisle ověřit.

Rusko v noci na dnešek odpálilo na Ukrajinu tři raketové střely. Ukrajinské obranné systémy zničily dvě z nich nad Kyjevskou oblastí, informoval dnes podle agentury Reuters velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk na platformě Telegram. Neupřesnil však, co se stalo s třetí střelou.

Padající trosky zranily dva lidi, které však nebylo nutné hospitalizovat, uvedl na telegramu šéf správy Kyjevské oblasti Ruslan Kravčenko. Trosky rovněž poničily šest několikapodlažních domů a více než 20 soukromých domů, dodal Kravčenko. Kromě toho byly v oblasti poničeny jedna benzinová pumpa, lékárna, kancelářská budova a tři automobily.

Kyjev, okolní oblast a několik dalších ukrajinských oblastí dnes ráno zažilo zhruba jednohodinové letecké poplachy, které začaly ve 4:50 místního času (2:50 SELČ). Svědci Reuters v té době slyšeli několik výbuchů v Kyjevě a okolí. Údajně zněly jako zásahy vzdušných zbraní protivzdušnými obrannými systémy.

Sobotní ruské útoky na druhé největší ukrajinské město Charkov zabily dva lidi a dalších 53 zranily, uvedli dnes ukrajinští záchranáři po prohledání zasažených míst. Ukrajinské úřady předtím hovořily o třech mrtvých a více než 50 raněných.

Šéf oblastní správy částečně okupované východoukrajinské Doněcké oblasti Vadym Filaškin informoval, že sobotní ruské útoky v regionu zabily dva lidi a další čtyři zranily.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.