Aktualizace: 22.02.2024 12:03

Kyjev – Ukrajinské síly zasáhly ruský výcvikový prostor na levém břehu Dněpru na jihu Ukrajiny, přičemž zemřelo zhruba 60 ruských vojáků, sdělila dnes ukrajinská armádní mluvčí Natalija Humeňuková. O podobném ukrajinském útoku s asi 60 oběťmi z řad ruských vojáků informovala média také ve středu. Ruský investigativní portál Važnyje istorii mezitím zveřejnil jmenovitý seznam jeho obětí.

Při novém úderu se ukrajinským silám podařilo zasáhnout ruský vojenský prostor blízko vesnice Podo-Kalynivka, kde právě cvičili ruští vojáci, sdělila podle ruskojazyčného vydání BBC Humeňuková. „Podle nejnižších odhadů se až 60 okupantů už určitě nevrátí na bojové pozice,“ citovala Humeňukovou agentura Unian. O dělostřeleckém útoku na ruské vojáky na levém břehu Dněpru už ve středu informoval zpravodajský kanál DeepState blízký ukrajinské armádě.

Ve středu rovněž několik zdrojů informovalo o ukrajinském raketovém úderu na ruský vojenský prostor u okupované Volnovachy na východě Ukrajiny, kde čekalo množství ruských vojáků na příjezd generálmajora. Portál Važnyje istorii dnes uvedl, že při tomto útoku zemřelo nejméně 68 Rusů a že se mu podařilo ověřit rukou psaný seznam jejich jmen. Seznam se podle portálu šířil v chatovacích skupinách sdružujících ruské dobrovolníky.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.