Účast britské princezny Kate na červnové vojenské přehlídce u příležitosti oslav narozenin britského panovníka nakonec není oficiálně potvrzená, píše zpravodajský web BBC. Armáda podle něj oznámení o účasti manželky korunního prince Williama odstraní ze svých webových stránek, protože neobdržela potvrzení od Kensingtonského paláce.

Podle dosavadních informací by se Kate po lednové operaci břicha měla opět zhostit svých reprezentačních povinností po Velikonocích.

Na stránkách britské armády se začaly prodávat vstupenky na vojenskou přehlídku s fotografií princezny a poznámkou, že se 8. června akce zúčastní. Kensingtonský palác však posléze uvedl, že její účast nepotvrdil, což vyvolalo otázky.

Podle informací BBC armáda neobdržela před zveřejněním oznámení souhlas Kensingtonského paláce, ale informovala o účasti Kate na základě její ceremoniální úlohy v rámci přehlídky. Účast nejvýše postavených představitelů britské královské rodiny na podobných slavnostech se přitom obvykle potvrzuje blíže k datu konání.

Kensingtonský palác uvedl, že se princezně daří dobře, ale k veřejným povinnostem se nevrátí před Velikonoci.

Armáda na svém webu rovněž uvedla, že se král Karel III. zúčastní závěrečné části přehlídky 15. června. Jeho účast Buckinghamský palác rovněž nepotvrdil, avšak toto oznámení na webových stránkách armády podle BBC zůstane.

Manželka následníka trůnu prince Williama v polovině ledna podstoupila plánovanou operaci břicha, poté byla převezena do rodinného sídla do Windsoru. O důvodu operace Kensingtonský palác neinformoval. Již od ledna se očekává, že se Kate ke svým povinnostem spojeným s funkcí vrátí nejdříve po Velikonocích, tedy v dubnu.

Z veřejného prostoru se na počátku roku stáhl i král Karel III., jemuž byla diagnostikována rakovina. Pětasedmdesátiletý panovník se kvůli léčbě nebude moci zúčastnit pondělní výroční slavnostní bohoslužby ke dni britského Společenství ve Westminsterském opatství a následné recepce. Jeho manželka královna Camilla bude stát v čele skupiny vysoce postavených členů královské rodiny, mezi nimiž bude i princ William, nikoli však Kate. Karel sice plní své oficiální státní povinnosti, není však jasné, kdy se vrátí ke své obvyklé veřejné roli.

Buckinghamský i Kensingtonský palác podle BBC uvedly, že v tuto chvíli nemohou potvrzovat účast Karla a Kate na veřejných akcích, jelikož se princezna stále zotavuje a král podstupuje léčbu.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.