Aktualizace: 7.05.2024 12:40

Praha – Čtyři čeští fotbalisté si mohou zahrát ve finále evropských pohárů. Trojice Patrik Schick, Adam Hložek, Matěj Kovář bude v dresu Leverkusenu ve čtvrteční odvetě semifinále Evropské ligy hájit proti AS náskok 2:0 z úvodního duelu v Římě. Antonín Barák může s Fiorentinou zopakovat finálovou účast v Konferenční lize z loňského ročníku, pokud ve středu naváže na domácí výhru 3:2 a přejde přes Bruggy.

Leverkusen je v této sezoně stále bez porážky, celkem neprohrál už 48 soutěžních zápasů v řadě. Již jistí němečtí šampioni vyrovnali 59 let starý evropský rekord Benfiky Lisabon, ve čtvrtek ho mohou překonat.

„V průběhu celé sezony podáváme neuvěřitelně stabilní výkony. Teď máme velkou šanci na finále Evropské ligy, čeká nás důležité utkání a velká výzva. Pořád máme velké cíle,“ řekl trenér Xabi Alonso po nedělní ligové výhře 5:1 ve Frankfurtu, na které se podílel gólem Schick a třemi asistencemi uzdravený Hložek.

Bayer může oplatit AS porážku ze semifinále minulého ročníku Evropské ligy. Schick před rokem svému týmu chyběl kvůli zranění a ani před týdnem si proti bývalému klubu nezahrál, když stejně jako Hložek zůstal na lavičce. „Jsem rád, že jsem se mohl vrátit do Říma. Jestli budu hrát, tak se určitě chci prosadit. Pro nás je to šance na odvetu za loňské vyřazení,“ řekl Schick před úvodním duelem.

Mezi třemi tyčemi by se měl znovu objevit brankář Kovář, jenž v Evropské lize nechyběl Leverkusenu zatím ani minutu. V deseti duelech vychytal pět čistých kont.

Vítěz dvojzápasu narazí ve finále na lepšího ze souboje Bergamo – Marseille. Úvodní utkání na jihu Francie skončilo 1:1.

Fiorentina stejně jako během čtvrtfinálového dvojzápasu proti Plzni šetřila před odvetou opory a v kombinované sestavě podlehla v neděli v lize 1:2 Veroně. Záložník Barák nastoupil od začátku, dá se tak předpokládat, že na hřišti lídra belgické ligy začne jen na lavičce. Bruggy jdou do zápasu s devátým týmem Serie A ve velké formě, z posledních devíti soutěžních utkání vyhrály osm.

Vítěz se ve finále utká s Olympiakosem Pireus, nebo Aston Villou. Řecký celek nastoupí do domácí odvety s náskokem 4:2.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.