Aktualizace: 1.02.2024 10:19

Brno – Nemovitostní fond Trigea oficiálně dokončil koupi pražského obchodního centra Arkády Pankrác. Cena přesáhla šest miliard korun a je to největší transakce uskutečněná tuzemskými maloobchodními fondy v České republice. Trigea o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Arkády Pankrác vlastnila prostřednictvím firmy Atrium Pankrác izraelská společnost G City, firmu koupila v roce 2022.

„Fond dlouhodobě usiloval o posílení v oblasti retailu, proto je nákup tohoto centra v souladu s jeho dlouhodobou obchodní strategií. Akvizice Arkád je důkazem, že tuzemský kapitál už dnes hraje a do budoucna bude hrát čím dál důležitější roli,“ řekl Tomáš Trčka, generální manažer Trigey. Od roku 2000 se v ČR uskutečnily tři transakce významných nákupních center. Šlo o Palladium, OC Letňany a Olympia Brno.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil fondu Trigea ze skupiny Partners koupit majitele obchodního centra Arkády Pankrác letos začátkem ledna. Celé obchodní centrum přešlo pod G City loni na jaře, do té doby vlastnil čtvrtinu obchodního centra jeho developer, německá společnost ECE Projektmanagement. Centrum Arkády Pankrác bylo dokončeno v roce 2008 a zahrnuje zhruba 40.000 metrů čtverečních plochy k pronájmu. Ta je přibližně z 96 procent pronajata.

Nemovitostní fond Trigea vznikl v roce 2019 a zaměřuje se na komerční nemovitosti, zejména kancelářské a obchodní budovy. V roce 2022 dosáhl fond růstu obratu o 61 procent na 121 milionů korun, zisk měl 30 milionů korun a klientům spravoval portfolio šest miliard korun. V současnosti spravuje investorům kapitál osm miliard korun.

Fond působí v ČR, na Slovensku a loni se zaměřil i na polský maloobchodní trh. V majetku fondu je například pražská Galerie Louvre, kancelářská budova Explora Business Centre v pražských Butovicích, plzeňské Obchodní centrum Rokycanská, Retail park Ostrava nebo Retail park Haná Olomouc.

Trigea patří do finanční skupiny Partners, do které spadají dále také projekty Partners investiční společnost, penzijní společnost Rentea, pojišťovna Simplea a NextPage Media, která provozuje například weby Peníze.cz a Finmag.cz nebo časopis Heroine.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.