Aktualizace: 29.01.2024 15:05

Maskat – Trenér Jaroslav Šilhavý by podle médií po nedávném konci u české fotbalové reprezentace mohl převzít ománský národní tým. Dvaašedesátiletý kouč by nahradil chorvatského kouče Branka Ivankoviče, který skončil po neúspěšném vystoupení na asijském šampionátu. Šilhavého vyjádření ČTK zjišťuje.

O tom, že má Šilhavý namířeno k ománské reprezentaci, jako první informoval deník Sport. Zdroj neuvedl, nicméně český kouč už je prý s vedením tamního svazu domluven na podmínkách smlouvy. K mužstvu by si mohl vzít asistenty Jiřího Chytrého a kondičního trenéra Pavla Čvančaru.

Ománskou reprezentaci už v minulosti vedl jiný český trenér Milan Máčala. Tamní národní mužstvo na asijském mistrovství skončilo bez vítězství třetí ve skupině a nepostoupilo do vyřazovací fáze. Podle webu ománského svazu se vedení po neúspěchu na šampionátu rozloučilo s koučem Ivankovičem.

Šilhavý je bez angažmá od konce listopadu, kdy mu vypršela smlouva u české reprezentace. Po vítězství 3:0 nad Moldavskem v posledním utkání evropské kvalifikace se navzdory postupu na letní evropský šampionát do Německa rozhodl u týmu nepokračovat. Jako jeden z hlavních důvodů uvedl, že už nechtěl dále snášet velký tlak na svou osobu.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.