S odvoláním na „francouzský kanál“ Solovjov ve svém pořadu pustil ukázku z francouzsky mluveného segmentu izraelské televizní stanice i24news. „Hamás na svém telegramovém kanále uvedl, že pilot vrtulníku byl agent Mossadu jménem ‚Eli Copter‘,“ řekl ve vysílání politický novinář Daniel Haik.

Haik ale naletěl virálnímu internetovému vtipu, který se šířil na sociálních sítích. Jde o hříčku, která má připomínat slovo „helikoptéra“ (anglicky helicopter, přičemž „Eli“ je v Izraeli běžné židovské jméno). Novinář se hned po vysílání stal terčem posměchu. „Je zřejmé, že ověřováním té informace strávili opravdu hodně času,“ napsal sarkasticky jeden z uživatelů na sociální síti X. 

Nejenže bizarní informaci o pilotovi helikoptéry jménem „Eli Copter“ naletěl Haik, ale zprávu převzal i moderátor ruské státní televize Solovjov. „Když Izrael říká: ‚Ne, ne, my jsme to nebyli.‘ Kdyby to byli oni, tak by se přiznali? Proč se alespoň jednou nemůžou přiznat,“ rozčiloval se přední ruský propagandista.

Íránský prezident a sedm dalších lidí zemřeli v neděli 19. května při nehodě vrtulníku v hornaté oblasti na severozápadě země nedaleko ázerbájdžánských hranic. Přesouvali se ze slavnostního otevření přehrady s ázerbájdžánským prezidentem Ilhamem Alijevem. 

V místech byl silný déšť, mlha a vítr. Podle státní televize helikoptéra patrně narazila do horského vrcholu. Záchranné složky vrak stroje nalezly až v pondělí ráno a brzy poté íránská státní média potvrdila Raísího úmrtí.

Vybombardujme Ukrajinu, pak půjdeme dál. Televizní propaganda v Rusku přitvrzuje (celý článek s videem zde)

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.