Aktualizace: 21.01.2024 11:37

Melbourne – Linda Nosková zabojuje v pondělí o postup do čtvrtfinále tenisového Australian Open. Devatenáctiletá Češka se utká s turnajovou devatenáctkou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny v aréně Margaret Courtové. Duel začne nejdříve ve 3:30 SEČ.

Nosková zaznamenala ve 3. kole životní úspěch, když vyřadila v areně Roda Lavera světovou jedničku Igu Šwiatekovou z Polska. Předtím porazila na betonových kurtech v Melbourne také Američanku McCartney Kesslerovou a krajanku Marii Bouzkovou. Jejím grandslamovým maximem dosud bylo 2. kolo, na které dosáhla vloni na US Open i Roland Garros.

S devětadvacetiletou Svitolinovou se Nosková utká poprvé v kariéře. Ukrajinka postoupila do osmifinále po vítězství nad Švýcarkou Viktorijí Golubicovou, předtím zdolala Bulharku Viktoriji Tomovovou a Australanku Taylah Prestonovou. Vítězka utkání se střetne ve čtvrtfinále s Běloruskou Viktorií Azarenkovou, nebo Ukrajinkou Dajanou Jastremskou.

Pondělní program (začátky SEČ):

Arena Roda Lavera (2:00): Azarenková (18-Běl.) – Jastremská (Ukr.), Borges (Portug.) – Medveděv (3-Rus.), 9:00 Kecmanovič (Srb.) – Alcaraz (2-Šp.), Čeng Čchin-wen (12-Čína) – Dodinová (Fr.).

Arena Margaret Courtové (3:30): Nosková (ČR) – Svitolinová (19-Ukr.), Zverev (6-Něm.) – Norrie (19-Brit.).

Arena Johna Caina (3:00): González, Skupski (5-Mex./Brit.) – Pavlásek, Behar (ČR/Urug.), Cazaux (Fr.) – Hurkacz (9-Pol.), Paoliniová (26-It.) – Kalinská (Rus.).

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.