Aktualizace: 6.03.2024 11:56

Praha – Šestá sezona v mistrovství světa čeká českého motocyklového jezdce Filipa Salače. Stejně jako loni bude startovat ve třídě Moto2, nově se ale přesunul do elitního týmu týmu ELF Marc VDS Racing, kde bude jeho parťákem úřadující vicemistr a jeden z hlavních favoritů Ital Tony Arbolino. I proto si Salač uvědomuje, že se od něj očekávají dobré výsledky, které rozhodnou o jeho další kariéře a případném posunu do královské kategorie MotoGP.

„Takovou šanci už asi znovu mít nebudu. Nechci na sebe vyvíjet tlak, každopádně ale pojedu za nejlepší tým v poli a určitě to budou nejdůležitější dva roky v mé kariéře, během kterých se budu muset ukázat,“ řekl Salač v rozhovoru pro web ceskeokruhy.cz. S belgickým týmem již loni v červenci podepsal dvouletou smlouvu.

Na spolupráci s Arbolinem se těší i proto, že byli kolegové už v roce 2020 v týmu Snipers v Moto3. „Byl to tak minimálně jeden člověk, se kterým se nemusím seznamovat,“ uvedl dvaadvacetiletý jezdec.

Jen o rok starší Arbolino loni vyhrál tři závody a celkově skončil druhý za Španělem Pedrem Acostou, který se po sezoně přesunul do MotoGP. „Tony bude pod velkým tlakem, protože se od něj nebude očekávat nic jiného než boj o titul mistra světa. Zároveň ale věřím tomu, že pokud si pomůžeme, tak z toho budeme těžit oba,“ řekl Salač.

Rodák z Mladé Boleslavi skončil loni v MS jedenáctý. Po vydařené první části sezony, kdy pravidelně bodoval a v Le Mans dojel dokonce druhý, se mu přestalo dařit. I vinou zdravotních problémů, neboť se potýkal s takzvaným syndromem arm pump. Po sezoně proto šel na operaci předloktí. „Ruka mě trápila ve spoustě závodů. Nemohl jsem kvůli tomu po celou dobu tlačit na pilu. Myslím si, že operace mi pomohla,“ uvedl Salač.

První závod nové sezony čeká Salače a spol. o víkendu v Kataru. Jediný Čech ve startovním poli věří, že se mu bude dařit více než na testech v Portugalsku a Španělsku, kde pokaždé nepříjemně upadl. V Portimau na mokré trati, v Jerezu ve vysoké rychlosti na suchu.

„Dva pády během testů mně k sebedůvěře moc nepomohly, ale první závodní víkend v Kataru bude něco úplně jiného z hlediska nasazení i motivace. Moc se na to těším a věřím, že budeme bojovat na špici,“ řekl Salač v tiskové zprávě.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.