Hluk z autodromu v Mostu, boj Trnové u Prahy s developerem nebo chvaletická elektrárna chrlící jedovatou rtuť do ovzduší. Deník Aktuálně.cz v posledních týdnech vydal sérii reportáží o problémech českých regionů. Připomenout si je můžete zde.

„Nedá se to přežít,“ stěžuje si skupina sousedů z Mostu na hluk, který vychází z místního autodromu. Proti nadměrnému provozu na okruhu bojují už devět let.

Ještě v 90. letech byla Trnová u Prahy malou vesnicí. Dnes jde o satelit se zástavbou domů ve stylu „podnikatelského baroka“. Stavba má pokračovat, developer se ale dostal do sporů s vedením obce. 

Titul největšího znečišťovatele v Česku loni připadl elektrárně Chvaletice. Z jejích komínů se dlouhodobě valí více toxické rtuti nebo oxidů dusíku, než povolují limity. 

Barokní zámek Štiřín je chloubou Kamenice u Prahy. Léta slouží jako luxusní hotel. Vzácné hosty zde ubytovával stát, kterému komplex s rozsáhlým parkem a golfovým hřištěm patří. Nyní se ho chce zbavit. A to se nelíbí místním.

V Česku v příštích letech vyrostou stovky větrných elektráren, plánuje vláda. Jejich počet dlouhodobě stagnuje, třeba i proto, že stavby odmítají občané v referendech. V Krouně byl případ opačný, 70 procent lidí hlasovalo pro.

„Skládce stop, smrdí nonstop.“ S takovými transparenty letos lidé v Čáslavi protestovali proti rozšíření místního smetiště. To je jedno z největších v Česku, firmě AVE ale nestačí. Ukládat chce dál a vedení města to podporuje. Místní zuří.

Karviná a Sokolov neměly nikdy dobrou pověst. Nyní na sebe dvě hornická města z opačných konců země opět upozornila, když tam přijel debatovat šéf STAN Vít Rakušan. A jak očekával, narazil na agresivní odpůrce. 

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.