Při nedělních útocích neznámých pachatelů v ruském Dagestánu zahynulo několik lidí včetně dvou policistů a kněze. Vyplývá to ze zpráv ruských tiskových agentur, podle kterých neznámí lidé stříleli na synagogu a pravoslavný kostel ve městě Derbent a také na policejní post v regionální metropoli Machačkale.

V jedné z ulic Machačkaly pokračuje střet. Portál Baza, jenž má blízko k ruským bezpečnostním strukturám, informuje o dvou zabitých útočnících.

Neznámí útočníci stříleli na synagogu a kostel v Derbentu, informovala nejprve státní agentura TASS a server Kommersant s odvoláním na místní úřady. Jeden policista tam podle nich zemřel a další byl zraněn. Podezřelí údajně uprchli ve vozidle. Agentura Interfax píše, že synagoga hoří.

Vzápětí ruská média informovala o útoku v Machačkale, která se nachází asi 120 kilometrů severně od Derbentu. Podle Interfaxu, jenž se odkazuje na regionální ministerstvo vnitra, neznámí lidé zaútočili na policejní stanoviště, přičemž jeden z policistů zahynul a dalších šest jich bylo zraněno. Agentura TASS informovala v tomto případě o střelbě.

Interfax následně uvedl, že po útoku na policejní post pokračuje střet v jedné z machačkalských ulic. Agentura TASS zároveň informuje o zabitém knězi v derbentském kostele a také strážci, zřejmě jiného kostela.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.