Aktualizace: 15.02.2024 14:06

Praha – Druhý ročník Středoevropské rallye, který se opět pojede i na českém území, se uskuteční o dva týdny dříve oproti původním plánům. Pořadatelé předposledního dílu mistrovství světa v automobilových soutěžích dnes oznámili, že se pojede od 17. do 20. října. Slavnostní start bude opět v Praze, kde se první den uskuteční divácká rychlostní zkouška na dostihovém závodišti v Chuchli. Páteční etapa se pak pojede na Šumavě.

„Důvodem změny je, že pro německé pořadatele bylo neschůdné z pohledu všech povolení pořádat rallye na Dušičky,“ řekl ČTK generální sekretář Autoklubu České republiky Tomáš Kunc, který je zároveň jednatelem rallye. Soutěž se měla konat od 31. října do 3. listopadu. O dva týdny byl termín posunut proto, že o týden dříve se konají Motoristické hry Mezinárodní automobilové federace FIA ve Španělsku.

Středoevropská rallye se opět pojede v Česku, Rakousku a Německu. Servisní centrum ale nebude v Pasově, ale v nedalekém Bad Griesbachu. Tamní výstaviště v roce 2017 využívali i pořadatelé německé 3-Städte rallye. Oproti loňsku by účastníci rallye měli absolvovat méně kilometrů při přejezdech. „Pracujeme na tom, aby posádky ze čtvrtka na pátek zůstaly v Česku,“ řekl Kunc.

 

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.