Aktualizace: 12.02.2024 16:36

Šenov u Nového Jičína (Novojičínsko) – Státní podnik VOP CZ ze Šenova u Nového Jičína zatím nezahájil opravy tanků T-64 ukrajinské armády, které loni ohlásilo české ministerstvo obrany. Smlouva je stále platná, ale není naplňována, protože ukrajinská strana ještě žádné tanky nedodala. ČTK to dnes řekl mluvčí VOP CZ Rostislav Rožnovský.

„Podnik VOP CZ je připraven tanky kdykoliv přijmout a začít na nich pracovat, ale zatím nemáme co opravovat. Ukrajinská strana zatím žádné tanky nedodala,“ řekl Rožnovský. Ministerstvo obrany se k tomu nebude vyjadřovat, vyplynulo z jeho odpovědi na dotaz ČTK.

O smlouvě vycházející z memoranda mezi VOP CZ a ukrajinským státním koncernem Ukroboronprom informovalo české ministerstvo obrany loni v červnu. Tanky, které byly desítky let ve skladech, měly po modernizaci zamířit přímo do bojů na Ukrajině napadené Ruskem. Počet renovovaných tanků podle ministerstva nebylo možné z bezpečnostních důvodů upřesnit.

VOP CZ v Šenově u Nového Jičína se zabývá opravami vojenské techniky či strojírenskou výrobou pro armádu i civilní sektor. Má zhruba 600 zaměstnanců.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.