Aktual.: 12.10.2024 20:23

Praha – Útočník pražské Sparty Ermal Krasniqi vstřelil vítězný gól fotbalistů Kosova při výhře 2:1 v Litvě ve skupině C2 Ligy národů. Hrál i jeho klubový spoluhráč Albion Rrahmani, kosovský tým navázal na zářijovou výhru na Kypru (4:0). V elitní lize Chorvatsko porazilo Skotsko 2:1.

Zatímco Rrahmani nastoupil v základní sestavě Kosova, další sparťan začal na lavičce náhradníků. Zasáhl do hry až v průběhu druhého poločasu a po šesti minutách na hřišti Krasniqi zvýšil na 2:0. Navázal na úvodní trefu Edona Zhegrovy z Lille, který nedávno v předkole Ligy mistrů skóroval v obou zápasech proti Slavii.

Litva v závěru už jen snížila a zůstává po třech zápasech bez bodu. Utkání v Kaunasu řídili čeští rozhodčí v čele s hlavním Ondřejem Berkou.

Ve skupině A1 zůstává Skotsko bez bodu. V Chorvatsku se sice ujalo vedení, domácí ale skóre otočili. O vítěznou trefu se postaral Andrej Kramarič, který teď má bilanci 99 mezistátních zápasů a 30 gólů. Chorvaty s kapitánskou páskou znovu vedl Luka Modrič hrající 181. utkání za reprezentaci.

Bulharsko se ve skupině C3 rozešlo s Lucemburskem bez branek.