Aktualizace: 17.02.2024 10:42

Nové Město na Moravě (Žďársko) – Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová ocenila po uvedení do Síně slávy podporu svých rodičů, při vzpomínce na úspěšnou kariéru vyzdvihla i pomoc tehdejšího trenéra a současného sportovního ředitele Ondřeje Rybáře. Ocenění ji překvapilo a potěšilo. Pro Sport.cz, iSport.cz a iDNES.cz řekla, že ho nečekala.

„Je to pro mě obrovská pocta. Vůbec bych nečekala, že bych tam měla být já. Měla jsem pocit, že tam jsou starší lidé, možná mi chtěli naznačit, ať se podívám do občanky, že už nejsem žádná dorostenka,“ uvedla s úsměvem Soukalová.

Je první českou biatlonistkou, která do Síně slávy vstoupila. „Jsem moc ráda, že to přišlo, měla jsem v sobě tu kapitolu neuzavřenou. Mrzelo mě, že jsem se nemohla rozloučit, ideálně někde před plnou tribunou s fanoušky. A jsem ráda, že přišel Ondra Rybář s Jirkou Hamzou (šéf Českého biatlonového svazu). Jen až po tom proslovu mi došlo, na co všechno jsem zapomněla, třeba právě Ondrovi poděkovat,“ doplnila.

Biatlonová Síň slávy IBU funguje teprve druhým rokem. Při loňské premiéře do ní vstoupili Nor Ole Einar Björndalen a Němci Sven Fischer, Kati Wilhelmová a Andrea Henkelová. Letos v Novém Městě na Moravě při mistrovství světa organizátoři uvedli vedle Soukalové také Francouze Raphaëla Poiréeho a Švédku Magdalenu Forsbergovou.

Soukalová je se 17 triumfy ve Světovém poháru nejúspěšnější českou biatlonistkou historie, v sezoně 2015/16 ovládla také celkové hodnocení seriálu. Je trojnásobnou olympijskou medailistkou ze Soči 2014, získala i šest medailí na světových šampionátech, z toho dvě zlaté.

O uvedení do Síně slávy se Soukalová dozvěděla od Hamzy. „Volal mi asi kolem půlnoci, v takový běžný čas. A začal mi vyprávět, co se povedlo, že rozhodli, že by mě chtěli dát do Síně slávy, což mě potěšilo. Přiznám se, že mě to i dojalo. Vzpomínám si, že jsme ten večer seděli s mým přítelem, možná jsme něco jedli i v tenhle čas, hodně se smáli. Trochu mě ten hovor vrátil o pár let zpátky. I teď, když jsem se díky všem prostřihům vrátila zpátky v čase. Je těžké si uvědomit, že jsem to byla já,“ řekla Soukalová.

Během slavnostního večera ji podpořili také rodiče či přítel Miloš Kadeřábek. Na pódiu ji představil její bývalý trenér a současný sportovní ředitel Rybář. Pod jeho vedením získala Soukalová většinu úspěchů.

„Myslím, že jsem měla v životě dva zásadní momenty. Jednak jsem měla obrovskou kliku, že mě od dětství trénovali rodiče. A pak na sobě oceňuju, že jsem byla tak tvrdohlavá, že jsem si vydobyla, abych mohla trénovat s Ondrou Rybářem. On má zásadní podíl na všech mých výsledcích. Jsem mu vděčná i za to, že na mě byl tvrdý. Nejtvrdší z lidí, které jsem měla vedle sebe,“ dodala Soukalová.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.