Aktualizace: 2.03.2024 13:38

Antalya (Turecko) – Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes na okraj diplomatického fóra v tureckém městě Antalya setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem. Na schůzku, o které informovala ruská diplomacie, upozornil slovenský Denník N.

Ministři „si vyměnili názory na nejpalčivější otázky mezinárodní agendy včetně situace na Ukrajině. Ruská strana potvrdila svou připravenost obnovit vztahy se Slovenskem na meziparlamentní úrovni,“ uvedlo ruské ministerstvo zahraničí. Další podrobnosti ze schůzky nezveřejnilo.

Slovenská diplomacie zatím záležitost nekomentovala, píše Denník N. Setkání ale kritizoval Blanárův předchůdce v úřadu ministra Miroslav Wlachovský, podle kterého to Bratislavu posunulo nešťastným směrem v očích spojenců ze Severoatlantické aliance.

Vztahy mezi členy NATO a Moskvou jsou na bodu mrazu od ruské invaze na Ukrajinu z února 2022. Slovensko však od loňského října, kdy se úřadu chopila nová vláda Roberta Fica, čelí kritice za svůj postoj ke konfliktu nebo za zastavení vojenské pomoci Kyjevu ze státních zásob.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.