Aktualizace: 24.06.2024 15:18

Bratislava – Slovenská policie dnes zadržela českého občana, na kterého soud ve vlasti vydal evropský zatýkací rozkaz. ČTK o tom informovalo slovenské policejní prezidium, které uvedlo pouze iniciály zadrženého, a to P. Z. Podle serveru Seznam Zprávy je dotyčným Pavel Zítko, který čelí v Česku obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy a česká policie po něm v dubnu vyhlásila pátrání.

Okresní soud v Chomutově naposledy odvolal jednání se Zítkem, které se mělo konat minulý týden. Podobně soud postupoval už v květnu. V případu se uskutečnilo pouze jedno jednání, a to 19. dubna. Zítko tehdy k soudu nedorazil. Soudkyně uvedla, že odmítl převzít předvolání k soudu. Budovu chomutovského soudu kvůli Zítkovi a jeho příznivcům hlídali policisté.

Zítko podle obžaloby, jejíž část má ČTK k dispozici, v roce 2021 v době pandemie koronaviru na sociální síti zveřejnil videa, ve kterých například mluvil o podle něj negativních zdravotních důsledcích očkování proti covidu-19.

Průběh řízení o vydání zadržené osoby ze Slovenska do jiné členské země EU na základě evropského zatýkacího rozkazu závisí na tom, zda hledaný s takovým krokem souhlasí a zda jsou splněné náležitosti ohledně zatykače. Pokud zadržený dá souhlas ke svému vydání, příslušnou administrativní proceduru završí žalobce, jinak o vydání rozhodně soud. Zadrženého lze rovněž umístit do vazby.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.