Aktualizace: 13.02.2024 08:27

Značka Škoda hodlá zákazníkům v budoucnosti nabízet ještě menší elektromobil než je ten, který aktuálně vzniká na základě konceptu Volkswagen 2all. A uvažuje o tom, zda by se neměl vyrábět v Indii. V rozhovoru pro britský magazín Autoexpress to uvedl nejvyšší představitel mladoboleslavské automobilky Klaus Zellmer. Podle něho je nyní v koncernu znát velké soustředění na projekt malého elektromobilu v ceně do 20 000 eur.

V současné době se hlavní úsilí soustřeďuje na zlevnění nákladů na baterii, která aktuálně představuje čtyřicet procent z ceny vozu. Pokud by podařilo tyto náklady snížit o polovinu, což je podle některých názorů možné, byl by to velký úspěch v tomto směru. Důležitá je podle něho volba správného chemického složení bateriových článků. „Nyní se velmi zaměřujeme na BMC (Nikl-Mangan-Kobalt), protože je to z hlediska hustoty energie to nejlepší, co lze v současnosti za relativně nízkou cenu získat,“ uvedl.

Vhodným místem pro výrobu tohoto vozu je podle Zellmera Indie, kde již Škoda má své výrobní závody. I to by samozřejmě snížilo produkční náklady. Také se uvažuje o tom, že by vůz vznikal v jediné specifikaci. Auto s tvarem malého SUV by již v okamžiku zrodu dostalo všechnu možnou výbavu, ale některé funkce by si zákazník mohl nebo nemusel nechal odemknout třeba až po letech jeho užívání.

Velikost automobilu bude menší, než je současná Fabia. Stal by se tak konkurentem třeba pro Dacii Spring.

Autonaelektřinu.cz
 

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.