Aktualizace: 26.01.2024 14:18

Hřensko (Děčínsko) – Silnice I/62 mezi Hřenskem na Děčínsku a Německem je od 13:30 otevřená. Ve středu ji uzavřel pískovcový balvan o velikosti osobního auta, který se na ní svalil. ČTK o tom informovala mluvčí policie Eliška Kubíčková. Odborná firma kámen odstranila a dokončila sanaci svahu dnes kolem poledne, řekl ČTK mluvčí správy národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov.

Pří pádu pískovcový blok protrhl zátěžový plot, rozdrobil se a uvolnil na svahu nad silnicí další kameny. Hrozilo jejich zřícení, proto bylo nutné úsek uzavřít. Pracovníci Správy a údržby silnic Ústeckého kraje odstranili zábrany a zákazové značky. V době uzavření museli řidiči využívat objízdné trasy. Původní předpoklad počítal s uzavřením silnice do neděle 28. ledna.

Balvan se sesunul stovky metrů od obce Hřensko, tedy daleko od zastavěného území. Urazil zhruba 200 výškových metrů. Drobně poškodil silnici a svodidla, řekl už dřív Salov. Vysokozátěžová bariéra, kterou blok poškodil, je podle něj dimenzovaná na kameny zhruba do 2,5 metru krychlového. Pískovcový blok, který se zřítil na silnici, měl přibližně dvojnásobek. Sanace vyšla na 150.000 korun, oprava bariéry bude stát kolem 400.000 korun. Firma balvan rozbila na menší kusy, materiál správa použije na opravu turistické infrastruktury.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.