Aktualizace: 25.03.2024 16:10

Praha – Sezona přezouvání na letní pneumatiky vyvrcholí podle pneuservisů tento týden před velikonočním víkendem. Důvodem je předpověď výrazného oteplení v následujících dnech i konec povinnosti mít na kolech na zimní gumy. Velká část pneuservisů už má tento týden plno a objednává na začátek dubna. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

Zájem o letní pneumatiky je podle ředitele serveru Pneumatiky.cz Vojtěcha Schwangmaiera letos v březnu mírně vyšší než v minulém roce, řádově však jde o rozdíl v jednotkách procent. Výrazně posílil zájem o celoroční pneumatiky, jejichž prodeje vzrostly oproti loňskému roku o desítky procent.

„Sezona postupně vrcholí. Zájem o nové pneumatiky i přezouvání dosáhne s největší pravděpodobností tento týden svého maxima. Okolo Velikonoc by totiž měly ustat jarní mrazíky, řidiči proto už nemají důvod přezouvání dále odkládat,“ podotkl Schwangmaier.

Ceny v pneuservisech jsou zhruba na loňské úrovni, kdy nastala hlavní vlna zdražování. Většina servisů neměnila pro letošní sezonu ceník. Například přezutí a vyvážení sady kol průměru 16 palců na letní pneu vyjde v pražském Pneucentru Motol na 960 korun. Přezutí osmnáctipalcových kol je zhruba o 200 korun dražší.

Zimní pneu musí mít vozidla přezuté od listopadu do konce března v případě zhoršených povětrnostních podmínek nebo tam, kde to nařizuje dopravní značka. Obecně odborníci radí přezout na letní, pokud teploty trvale vystoupají nad sedm stupňů Celsia.

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.